Elma Sirkesi / Beşik Köyü Koop

 • Kategori : Sirke
 • Fiyat : 25 TL / 750 cc
 • Sevkiyat Günleri : Çarşamba
 • Çiftçisinin ürünüyle ilgili açıklaması :

   

  Cem Birder'e ait organik sertifikalı elmalardan elde ettiğimiz elma suyuna hiç ilave su katmadan imal ettiğimiz sirkedir. Doğal nitelikleri sebebiyle içindeki maya yaşamaya devam eder ve sirke oda ev sıcaklığında durduğu sürece, zaman  zaman havalandırılırsa, olgunlaşmasını sürdürür.

  25 yıldan beri sağlıklı ve kaliteli yaşam konusunda kitaplar yazan tıp doktoru Marie- France Muller sirkenin insan yaşamı açısından büyük öneme sahip olduğunu söylüyor:

  “Sirke insan vücudunu dengeleyerek, vücudun kendini yenilemesini sağlıyor. Her gün bir çay kaşığı sirke ile bir çay kaşığı balı su bardağına koyun ve üzerine ılık bir su ekleyin ve günde 2 kez bu karışımı için. Böylece zayıf olan insan kilo alır, kilolu bir insan da zayıflar. Endüstriyel sirke birkaç saat içinde ve ışınlarla sterilize edilerek üretiliyor. Doğal olmayan ortamlarda üretilen sirke hiçbir işe yaramaz. İşlemleri hızlandırılmış sıradan bir sirke, sorunları mesela mide hastalıklarını tetikleyebilir. O yüzden yüzde 100 doğal sirke kullanın.”

  25 yıldan beri sağlıklı ve kaliteli yaşam konusunda kitaplar yazan tıp doktoru Marie- France Muller, Türkiye’ye geldi. Sirkenin insan yaşamı açısından büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Muller, “Sirke insan vücudunu dengeleyerek, vücudun kendini yenilemesini sağlıyor. Her gün bir çay kaşığı sirke ile bir çay kaşığı balı su bardağına koyun ve üzerine ılık bir su ekleyin ve günde 2 kez bu karışımı için. Böylece zayıf olan insan kilo alacak, kilolu bir insan da zayıflayacak” dedi.

  Muller,”Endüstriyel sirke birkaç saat içinde ve ışınlarla sterilize edilerek üretiliyor. Doğal olmayan ortamlarda üretilen sirke hiçbir işe yaramaz. İşlemleri hızlandırılmış sıradan bir sirke, sorunları mesela mide hastalıklarını tetikleyebilir. O yüzden yüzde 100 doğal sirke kullanın” dedi.

  Sirkenin insan vücudunu dengeleyerek, vücudun kendini yenilemesini sağladığını ifade eden Muller, “Her gün bir çay kaşığı sirke ile bir çay kaşığı balı su bardağına koyun ve üzerine ılık bir su ekleyin. Bu karışımı günde 2 kez için. Böylece zayıf olan insan kilo alacak, kilolu insan da zayıflayacak. Yani vücudun isteğine göre cevap veriyor” diye konuştu.

  MULLER’E GÖRE SİRKENİN İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALARI

  - Sirke vücudumuzda hormonlarımızın üretiminin canlanmasını sağlıyor,
  - Kalbi ve tüm dolaşım sistemini koruyor,
  - Bağışıklık sistemi açısından sindirimi kolaylaştırıyor,
  - Mide ağrısı ve gastrite iyi geliyor,
  - Diyabet hastalığını önlüyor,
  - Kalp hastalığı, burun kanaması ve farklı kanamaları önleyici bir yapıya sahip,
  - Mineral eksikliğine iyi geliyor,
  - Vücudun enzim üretim eksikliğini düzenliyor,
  - Cilt sorununa, akne ve sivilceyi önlüyor,
  - Ciddi yanıkları önlüyor,
  - Hayvanlarda bit ve pireyi yok ediyor,
  - Hamilelik döneminde bebek için hiçbir sakıncası yoktur. Her gün 1 çay kaşığı sirke ile balı bir bardak suya ilave ederek içildiği zaman bebek sağlığını da koruyucu özellik taşır,
  - Kolesterol oranını düzenliyor. Bu 2 ay içinde somut bir şekilde etkisini gösteriyor,
  - İnsanları bakterilerden ve mikroplardan uzak tutuyor,
  - Hafıza kaybını önlüyor,
  - Egzama, kramp, kas kasılması, kireçlenme, yüksek tansiyon ve yaşlılık lekesini önlüyor,
  - Vajinal enfeksiyonu yok ediyor.