Kars Tarihi Zavotlar
Kars Tarihi Zavotlar
 • Şehir : Kars / KARS-MERKEZ
 • Sevkiyat Günleri : Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi
 • Minimum Sipariş Tutarı : 60 TL

Harita yükleniyor ...

Kars / KARS-MERKEZ


   


  Babadan oğula üçüncü kuşak olarak süren peynircilik ve yerel ürünler çalışmaları sürecinde Murat Çelebi, satışa sundukları ürünler için dükkanlarında ayrıca bir şark köşesi ve tadım köşesi hazırlamış. Kars bölgesinin doğal ürünlerinin en iyi şekilde alıcılarla buluşması için çalışmalarını sürdürüyorlar.


  Doğal süt ile geleneksel lezzetler modern standartlarda üretimle buluşuyor. Süt Kars'ın yüksek yaylalarından Mayıs ayında arı ve çiçek zamanında başlamak üzere, iki ay boyunca toplanıyor. İneklerin bir kısmı kendilerine ait, bir kısmı bölge köylülerinin. Akyaka, Çıldır, Arpaçay gibi yüksek rakımlı bölgelerde, meralarda serbest otlayan inekler ülkenin en kıymetli sütlerini üretiyor.


   


   


   


   
  Murat Bey ile sohbet ederken o sırada dükkanda tesadüfen bulunan Nişantaşı - Istanbul Kasabı'ndan Talip Usta şöyle diyor: "Yıllardır Murat Bey'i tanırım.  Zaman zaman Kars'ta kendilerini bizzat görmeye, ziyarete gelirim. Hem kendi dükkanımız, hem de Nişantaşı'nda hizmet veren marketlere toptan alım yapıyorum. Ürünlerinden çok memmunum. Tüm müşterilerim de çok memnundur. Kars bölgesinin en iyi peynirini, balını, etini buradan alıyorum. Murat Bey işini çok iyi bilir, iyi esnaftır, dürüst çalışır. Kaliteden asla ödün vermez."


   
Positve SSL on a transparent background Copyright © 2010-2014 Toprak Ana. Tüm hakları saklıdır.
Bu internet sitesinin kullanıcıları Gizlilik İlkesini ve Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.